Що нового для ВСІХ пенсіонерів і одержувачів соціальної допомоги та як РЕАЛЬНО стягнути заборгованість за пенсією

Що нового для ВСІХ пенсіонерів і одержувачів соціальної допомоги та як РЕАЛЬНО стягнути заборгованість за пенсією

В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй (див. статтю 8 Конституції України); 

‼️ Не може застосовуватись підзаконний нормативно-правовий акт, що суперечить положенням Конституції України та вимогам ч. 2 ст. 46 Закону України №1058-IV.

☝🏼 Таким чином, щодо сплати присуджених коштів, НЕ підлягають застосуванню НЕ існуючі порядки Кабінету Міністрів України. Такі порядки і не можуть визначатись Кабміном, бо вже закріплені Законом.

‼️ Навіть закон не може звужувати змісту та обсягу існуючих прав і свобод (стаття 22 Конституції України). 

Згідно з позицією Європейського Суду з прав людини, рішення якого є в України джерелом права:
🔸 реалізація особою права, яке пов’язане з отриманням бюджетних коштів, не може бути поставлена в залежність від наявності бюджетних асигнувань; 
🔹 права особи, на користь якої постановлено судове рішення, повинні бути відновлені без додаткових дій з її боку. 

Така ж позиція і у Верховного Суду, правові висновки якого ОБОВ’ЯЗКОВІ для посадових осіб (див. ч. 5 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»). 

Як діяти, якщо є рішення суду щодо виплати заборгованості за пенсією?

☝🏼 Реально допоможе лише зміна способу і порядку виконання судового рішення.
У такому випадку потрібно додатково звернутись до суду із певною заявою. 

Після винесення ухвали вона підлягає пред’явленню разом із судовим рішенням до органу Державного казначейства України, який самостійно переведе вам з рахунку відповідного пенсійного фонду конкретну суму заборгованості. 

Так, КАС України (ст. ст. 382, 383) передбачені механізми, які мають стати на захист стягувача. Проте, на практиці суди не завжди охоче виносять відповідні ухвали. 

І реально мало чим допоможе виконавча служба. Приватні ж виконавці у цьому випадку взагалі такі рішення не виконують. 

💡 Важко? Звертайтесь, ми знаємо, що робити!

ВАЖЛИВО!!!
У зв’язку з виниклою ситуацією поширення пандемії коронавірусу та тимчасовими заходами обмеження переміщення осіб з тимчасово окупованих територій, можливе віддалене укладення договору про надання правової допомоги та початок дій для повернення Вашої заборгованності з пенсії. Детальніше за телефоном. 
Ви встигните до кінця карантину отримати свої гроші.